EDUKACINĖS VEIKLOS „AMATŲ KALVĖ“
    Kur darbštūs delnai, ten gėrybių kalnai…

    Šiais metais Kaziuko mugei skirta savaitė buvo itin jauki, išskirtina lietuvybe dvelkianti, be triukšmingo kermošiaus ar gausaus šurmulio. Visą savaitę vyko edukacinės veiklos „Amatų kalvė”, skirtos Kaziuko mugei-mainų turgeliui.

   
Puoselėjant tautinį paveldą, vaikai buvo supažindinti su tradiciniais amatais ir lietuvių darbštumu. Veiklų metu grupių mokytojos supažindino vaikus su Kaziuko mugės ištakomis – Šv. Kazimieru, jo istorija.
   
Integruojant etnokultūrinę veiklą į ugdymo procesą, ugdytiniai prisiminė Lietuvos folkloro tradicijas, tyrinėjo senovinius amatus, sužinojo kokius daiktus gamino amatininkai – stalius, kalvis, verpėja, puodžius ir kiti. Grupėse ruošė darbelius, kurie simbolizuoja kasmetinę Kaziuko mugę. O vyresniųjų grupių ugdytiniai, burtų keliu išsitraukę amatų rūšį, turėjo galimybę gyvai susipažinti su medžio drožimo, audimo, rišimo ir vilnos vėlimo amatininkais ir išbandyti jų amatą.
   
IPU „Saulės zuikučių” grupė kartu su tautodailininke Nijole Adamoniene dalyvavo edukacinė veikloje „Mažosios staklelės“. Susipažino su audimo amatu ir mokėsi austi. Visi kartu parengė austų darbų ekspoziciją,
   
Tautodailininke Nijole Adamonienė IU „Boružiukų” grupės vaikus supažindino su vilnos vėlimo amatu. Mažieji „amatininkai” mokėsi vilną velti šlapiuoju būdu ir kurti spalvotas gėles.
    PU „Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai susitiko su tautodailininke Rita Vaitiekauskiene ir jos mokiniais, ir dalyvavo popietėje „Apyrankės pynimas“. Tautodailininkė Rita vaikams pasakojo apie lino kelią nuo sėjos iki siūlo. Vaikams rodė jau išaustas ir nupintas juostas. Papasakojo apie juostų raštų įvairumą ir spalvingumą. Supažindino ir pamokė juostų pynimo subtilybių. Visi veiklos dalyviai sustoję poromis, susikaupę, pynė apyrankes ir džiaugėsi savo darbu. Kiekvienas ugdytinis pasipuošė savo sukurta apyranke.

   
Tautodailininkas drožėjas Romualdas Kaminskas susitiko su IU „Bitučių” grupės vaikais. Kad geriau darbas sektųsi, prieš darbą, drožėjas pasiklausė dainos ir smagiai sutrypė su vaikais, apsiavęs savo gamybos klumpėmis, lietuvių liaudies šokį „Lemtetiūdis”. Visi nieko nelaukę kibo į darbus: darbavosi su pjūklu, kaltu, plaktuku ir pasigamino tarškynę.
    Ir dar, IU „Bitučių” grupės vaikai, vyko į Rokiškio krašto muziejų ir susipažino su lietuvių liaudies skulptoriaus garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos drožinių ekspozicija.
    Ir štai penktadienį, suėjo ugdytiniai savo darbus pristatyti ir juos išmainyti. Susirinkę į „Kaziuko mugę-mainų turgelį” smagiai šoko, pasakas sekė, dainas dainavo ir juokavo. Susibūrė ir į kapelą. O atėjus metui ir savo darbus išmainė. Skirstėsi iš „Kaziuko mugės-mainų turgelio” visi linksmi, puikiai nusiteikę ir besidžiaugdami išmainytais daiktais.